Монтаж адресної пожежної сигналізації
Комплексний супровід протипожежних систем
Монтаж пожежної сигналізації є багатофункціональною, складною системою, що включає різні датчики, кабельні траси, керівні вузли та багато іншого.
Пропонований нами монтаж пожежної сигналізації повністю автономний та відповідають встановленим нормам та законодавству, у роботі використовують спеціалізоване ПЗ, мають логічні схеми та елементи, що дозволяють оперативно виявити джерело задимлення чи займання. Це дозволяє своєчасно забезпечити первинні заходи щодо гасіння чи евакуації людей.
Особливості та призначення систем пожежної сигналізації
Головними завданнями є:
- Своєчасне виявлення джерела займання чи задимлення, його локалізація.
- Забезпечення швидкої евакуації людей із небезпечної зони.
- Забезпечення безпеки майна.
- Деякі види систем обладнані первинними засобами пожежогасіння та димовидалення, що робить більш ефективним та дієвим.
Установка пожежної сигналізації у Києві починається з вибору системи та її призначення. Будь-яка АПС покликана забезпечувати безпеку, здоров’я людей, майно у разі пожежі.
До встановлення пожежної сигналізації висуваються такі ключові вимоги:
- Монтаж пожежної сигналізації дозволяється виконати лише у чіткій відповідності до поданої, попередньо погодженої документації, відхилення від якої не допускається.
- ОПС та її елементи повинні розташовуватися в приміщеннях так, щоб можна було своєчасно виявити джерело небезпеки (повністю залежить від конфігурації та площі приміщення, його призначення).
- При подачі засобу для гасіння джерела займання вогнегасна речовина не повинна розбризкуватися.
- Використовувані речовини для гасіння пожеж не повинні виділяти їдкі, токсичні речовини або спричиняти збільшення площі займання;
- Проєктна документація повинна враховувати методи та засоби видалення вогнегасних речовин після усунення джерела займання.
- Приймально-контрольна панель повинна знаходитись під цілодобовим наглядом спеціально навчених операторів.
- Ручні сповіщувачі ставлять на шляху евакуації у доступних місцях, щоб їх використання було максимально ефективним.
- Усі автоматичні установки для первинного гасіння пожеж повинні бути постійно наповнені вогнегасною речовиною, для чого проводяться регулярні повірки та заправки (наприклад, стандартні вогнегасники відправляти на заправку та перевірку, за результатами яких на корпус буде наклеєна спеціальна стрічка із зазначенням терміну придатності та дати заправки).
Адресна опитувальна пожежна сигналізація
Досконала сигналізація з приймально-контрольним приладом, що періодично надсилає сповіщувачами сигнали для визначення поточного статусу. Для передачі використовуються сигнали такого типу як пожежа, норма, несправність датчика, немає підключення.
Перевагами є оптимальне співвідношення якість-ціна, контроль пожежних детекторів, висока інформативність. Але є й мінуси через те, що сигнали подаються з певною періодичністю, є ризик пізнього виявлення загоряння.
Адресно-аналогова система пожежної сигналізації
Сьогодні такий тип системи є найкращим, відмінність адресно-аналогової пожежної сигналізації у тому, що аналіз ситуації проводиться постійно. Рішення про подання сигналу приймає центральний ПКП, ґрунтуючись на тій інформації, яку він отримує від усіх датчиків, розташованих на об’єкті.
Перевагами роботи є:
- Використання шлейфової структури, що дозволяє заощадити кабель під час прокладання, забезпечуючи високу інформативність та ефективність системи.
- Є можливість додавання датчиків збільшення площі охоплення ПС.
- Видає попередження про необхідність обслуговування – чищення, заміни запчастин.
- Під час роботи триває повний електронний журнал подій.
- Є можливість автоматичного чи ручного відключення певних зон.
- Сумісна з багатьма інженерними комунікаціями, є можливість її інтеграції із загальною системою безпеки та об’єднання в один пульт охорони.