Розробка проектної документації систем оповіщення про пожежу

INL COMPANY

Комплексний супровід протипожежних систем

Наші інженери можуть відповісти вам на всі питання стосовно послуги Розробка проектної документації систем оповіщення про пожежу
Договірні відносини.
Успішний досвід проектування і монтажу систем, більше 15 років на ринку!
Ліцензовані послуги.

У зв’язку з вимогами чинного законодавства, а також з урахуванням значної кількості пожеж з трагічними наслідками, що відбулися в останні роки, проєктування системи оповіщення про пожежу з подальшою реалізацією проєктних розробок необхідне для більшості новозведених, а також зведених громадських будівель.

Вирішити це завдання на високому професійному рівні здатна наша компанія – INL COMPANY, яка може запроектувати, укомплектувати та провести монтаж системи оповіщення, а потім взяти її на обслуговування та ремонт.

Розробка технічного завдання

У завданні на проєктуванні об’єкта нерухомості може взагалі нічого не сказано про СОУЕ, оскільки її необхідність і тип визначаються залежно від призначення будівлі, її нормативних показників та поверховості. А технічне завдання на розробку робочої документації СОУЕ складається на підставі принципових рішень, закладених у проєктній документації та позитивного висновку експертизи, з урахуванням вимог замовника.

Завдання замовника може передбачити можливість збільшення зони охоплення СОУЕ без реконструкції чинної системи. Така умова виставляється зазвичай, коли замовник передбачає у найближчому майбутньому збільшення площ, що підлягають протипожежному захисту, на які поки що проєкт відсутній. У завданні також враховуються особливості, що впливають на склад системи та технологію робіт, які можна виявити під час огляду об’єкта.

Послідовність розробки проєкту СОУЕ

Після розробки архітектурно-будівельної частини проєктної документації починається проєктування систем пожежного сповіщення, яке здійснюється у три етапи:

  • на підставі планів поверхів, розрізів та з урахуванням призначення приміщень розробляється план евакуації та заходи щодо оповіщення людей;
  • у проєкт закладаються основні засади організації СОУЭ і визначається приблизна величина витрат за створення системи;
  • робочий проєкт, у якому проводиться детальне розставлення датчиків, сповіщувачів та іншого обладнання та їх підключення, розробляються специфікації, схеми монтажу. Складається локальний кошторис. Робочий проєкт має містити інформацію, достатню для замовлення обладнання, матеріалів, а також монтаж працездатної СОУЕ.

Усі проєктні розробки повинні відповідати затвердженому технічному завданню.

Як правило, проєктну документацію розробляє одна організація. Однак для оформлення спеціальних розділів проєкту нерідко запрошуються субпідрядники, що спеціалізуються на проєктуванні окремих розділів. Підставою для розробки проєкту є його архітектурно-будівельні та технологічні розділи, в результаті аналізу яких у графічній частині розділу проєкту виконується структурна схема СОУЕ, що дозволяє забезпечити безпеку людей, необхідну нормативними документами.

Розробка робочих проєктних креслень систем пожежного оповіщення

У робочому проєкті пожежного оповіщення мають бути реалізовані принципові рішення системи, закладені в проєктній документації та експертизу. Ця стадія проєкту також виконується на підставі будівельних, технологічних та електротехнічних креслень зі ступенем деталізації, достатньою для однозначного розуміння.

У складі робочого проєкту виконуються:

  1. структурні та принципові схеми;
  2. плани поверхів з розташуванням обладнання та кабельних трас;
  3. кабельний журнал;
  4. специфікації обладнання.

Оскільки монтаж слаботочних систем проводиться після чистового оздоблення, робочий проєкту у більшості випадків розробляється в період, коли можна побачити реальні приміщення, де монтуватиметься СОУЕ і закласти в робочий проєкт найбільш ефективне та економічне рішення. Це дозволить знизити кількість помилок та нестикування рішень різних розділів, які доведеться вирішувати вже на стадії монтажу.

Розробка кошторису СОУЕ

Останнім за часом розробки, але одним з основних за значенням розділів робочого проєкту є локальний кошторис на монтаж та пусконалагодження СОУЕ та інших систем протипожежної автоматики, що стає частиною об’єктного кошторису. Локальний кошторис складається на підставі специфікацій матеріалів та обладнання та враховує вартість та роботи з їх монтажу. Як правило, кошторисна вартість систем протипожежної автоматики є досить великою, проте основна її частина — ціна обладнання.

 

При складанні кошторису на системи протипожежної автоматики слід звернути увагу на обчислення довжини дроту, що веде від приладів до сповіщувачів. Якщо на кресленні провід йде прямо, то фактично він може огинати колони, пілястри або інші виступи, обходити ніші, а при монтажі кабельних трас необхідно залишати певної довжини кінці проводу для комутації приладів. Усі ці подовження мають бути враховані у кошторисі.

Особливості проєктування системи пожежного оповіщення та евакуації людей

 

Вибір пожежних датчиків та сповіщувачів для пожежного оповіщення

При визначенні на стадії проєктуванні конфігурації СОУЕ необхідний облік ряду факторів, відповідно до яких вибираються пожежні датчики, які повинні виявляти осередки пожежі та димоутворення, а також електронний прилад, призначений для обробки сигналів тривоги та включення системи оповіщення.

Пожежні датчики спрацьовують:

  • теплові – для підвищення температури;
  • димові – на частинки продуктів горіння;
  • електромагнітні – наявність полум’я;
  • газові – на газ, що виділяється при горінні;
  • комбіновані – на поєднання чинників.

Пожежні сповіщувачі можуть бути ручними або автоматичними, світловими, звуковими або мовними. При виборі повинні враховуватися особливості приміщень, що охороняються. Так, в інтернатах для людей з вадами слуху використовуються світлові сповіщувачі, а в приміщеннях з перебуванням людей з ослабленим зором – звукові, але в багатьох випадках використовуються комбіновані.

Специфіка роботи СОУЕ

У документації на об’єкт, розробляються важливі технічні рішення щодо конфігурації СОУЭ, і навіть конкретні методи передачі про загоряння і методи управління евакуацією. Відповідно до типу СОУЕ оповіщення про пожежу виконується мовними, звуковими або світловими сигналами. Для управління евакуацією використовують:

  • читання текстів, що перешкоджають паніці;
  • мовні повідомлення про правильний напрямок евакуації;
  • світлові покажчики правильного спрямування евакуації;
  • дистанційне відкриття евакуаційних виходів.

Залежно від шляхів та швидкості поширення полум’я та диму, а відповідно від поділу об’єкта нерухомості на зони оповіщення та часу евакуації з кожної зони визначається послідовність евакуації по всій будівлі, тобто. моменти включення оповіщення про пожежу у кожній зоні та необхідність використання додаткових шляхів евакуації.

Що буде в альбомі робочого проєкту системи пожежного сповіщення

Нормативна документація не регламентує конкретний перелік аркушів робочого проєкту.

Окрім загальних даних, будуть схеми:

  • структурна система;
  • компонування апаратних шаф;
  • підключення центрального обладнання;
  • розміщення обладнання та прокладання кабельних трас,

та документи, що додаються:

  • специфікація обладнання;
  • кабельний журнал.

До альбому прикладається акустичний розрахунок системи оповіщення про пожежу, документація на нестандартні вироби, а також методику випробування системи та регламент її технічного обслуговування. Окремим томом робочого проєкту випускається локальний кошторис на монтаж системи оповіщення. Альбом у паперовому вигляді, а за потреби й на CD диску передається замовнику.

Ціни на проєктування систем оповіщення про пожежу

Певну частину від загальної суми витрат на створення СОУЕ на об’єкті займають проєктні роботи, вартість яких повинна враховуватися при розрахунку обсягу інвестицій, необхідних для забезпечення працездатності та безпеки об’єкта. Приблизна вартість робочого проєкту розраховується за площею будівлі.

Чинники, що впливають на остаточну ціну проєкту:

  • площі приміщень, що захищаються;
  • типу СОУЕ;
  • функціональну пожежну небезпеку об’єкта;
  • виробника обладнання;
  • конструктивних та планувальних особливостей об’єкта.

З урахуванням всіх факторів визначається загальна вартість робочого проєктування СОУЕ, причому вона може бути знижена, якщо наша компанія залучатиметься до проєктування інших інженерних систем на цьому об’єкті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Послуги компанії INL COMPANY:
Монтаж автоматизації протипожежних систем
Обслуговування систем пожежного оповіщення
Розробка проектної документації автоматизації протипожежних систем
Пусконалагоджувальні роботи системи автоматичної пожежної сигналізації
Ремонт систем пожежного оповіщення